STRÁNKY O DIGITÁLNÍ FOTOGRAFII

Tyto WWW stránky jsem věnoval Digitální fotografii a především digitálním fotografiím, které jsem osobně pořídil ale také technologiím a problémům se kterými jsem se v oblasti digitální fotografie setkal a které jsem musel řešit.

Digitální fotografie přináši jednu velmi významnou výhodu oproti klasické-analogové. Vlastní fotografie a fotografování nic nestojí, takže se mi vlastně splnil sen. Nyní mohu běhat a fotit co, kdy a jak se mi zlíbí, a své výtvory vidím okamžitě a nic mne nestojí vyvolávání filmu a výroba papírových fotek. Jelikož jsem jaksi člověk "počítačový", tak pro mne fotografie uložná v digitální podobě je daleko lepší, než někde skladovat stohy papírových fotek.

Než jsem jsem začal fotit digiálně, měl jsem s vlastním fotografováním pouze chabé zkušenosti. Pár filmů jsem nafotil a i když se na fotografie dalo koukat, nebylo to nic, co by stálo za řeč. teprve s příchodem digitální technologie jsem pořídil doslova tisíce fotografií a stal se ze mě konečně amatérský fotograf.

Své digitální začátky datuji někdy do roku 1997, kdy jsem začal zkoušet fotografovat s firemním Canon IOS. Bohužel jsem musel počkat ještě pár let, než technologie postoupí natolik, že obrázky digitálně pořízené budou takové kvality, aby opravdu stály za to a daly se publikovat. Stalo se, nyní fotím s Olympusem C3030 a tak mi dovolte aby se o malý zlomek mých fotografíí s vámi podělil.

Mirek Jirků
http://digifoto.webz.cz
Homepage: http://www.volny.cz/mirekj
E-mail:mirekj@atlas.cz

created by: MirekJ (c) 1999-2003

http://digifoto.webz.cz/